ହୋମ୍ | ମାଇଁଗଭ୍

ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି
ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି ଟୁଲ୍‌ସ
କଲର୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍
ଟେକ୍ସଟ୍ ସାଇଜ୍
ନାଭିଗେଶନ୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍

ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ

ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀରେ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପଗୁଡିକ
ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି : 05/11/2014
କାର୍ଯ୍ୟକଳାପଉପରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ

ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ ଗୋଷ୍ଠୀର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଦେଶର ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଏକ ସମାନ ମଞ୍ଚରେ ଏକାଠି କରିବା ଯେଉଁଠାରେ ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ ଏବଂ ଶକ୍ତି ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରାର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବ । ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ମିଳିତ ଭାବରେ ଦେଶକୁ ଏକ ଶକ୍ତି ଦକ୍ଷ ଜୀବନଶୈଳୀ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତି ଯାହା ଏକ ଉନ୍ନତ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଗୁଡିକ ଉତ୍ତମ ଶକ୍ତି ଅଭ୍ୟାସ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ଯାହା ଆମକୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ପରିମାଣର ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର ସହିତ ଉନ୍ନତ ପରିମାଣର ଜୀବନ ଆଡକୁ ଯିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର ପଦ୍ଧତି ନିବିଡ଼ ଭାବେ ଜଡ଼ିତ ଥିବାରୁ ସେମାନେ ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ସମାନ ଶକ୍ତି ବଣ୍ଟନ ଏବଂ ଶକ୍ତି କ୍ଷତିକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ହେଉଛି ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ଯେଉଁଠାରେ ନାଗରିକଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଜୀବାଶ୍ମ ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳତା ହ୍ରାସ କରିବା ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ ଶକ୍ତି ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହେବା ସହିତ ଜୀବନର ଗୁଣବତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ହେଉଛି ଲକ୍ଷ୍ୟ ।