ହୋମ୍ | ମାଇଁଗଭ୍

ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି
ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି ଟୁଲ୍‌ସ
କଲର୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍
ଟେକ୍ସଟ୍ ସାଇଜ୍
ନାଭିଗେଶନ୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍

APAAR - 'ଗୋଟିଏ ଦେଶ, ଗୋଟିଏ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଚୟପତ୍ର' ପାଇଁ ଏକ ଲୋଗୋ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ

APAAR - 'ଗୋଟିଏ ଦେଶ, ଗୋଟିଏ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଚୟପତ୍ର' ପାଇଁ ଏକ ଲୋଗୋ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ
ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ:
May 13, 2024
ଶେଷ ତାରିଖ :
May 31, 2024
23:45 PM IST (GMT +5.30 Hrs)

APAAR, ଅର୍ଥାତ ଅଟୋମେଟେଡ୍‌ ପରମାନେଣ୍ଟ ଏକାଡେମିକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରୀ, ଯାହା ଭାରତର ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଏହି ପଦକ୍ଷେପ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ...

APAAR, ଅର୍ଥାତ ଅଟୋମେଟେଡ୍‌ ପରମାନେଣ୍ଟ ଏକାଡେମିକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରୀଯାହା ଭାରତର ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଏହି ପଦକ୍ଷେପ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା 'ଗୋଟିଏ ଦେଶ, ଗୋଟିଏ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଚୟପତ୍ର' କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଅଂଶବିଶେଷ, ଯାହା 2020ର ଜାତୀୟ ଶିକ୍ଷା ନୀତି ସହିତ ସମନ୍ୱିତ।.

APAAR ଅର୍ଥ କ'ଣ?
APAAR ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଏବଂ ସ୍ଥାୟୀ 12 ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ଆଇଡି ପ୍ରଦାନ କରେ, ଯାହା ଡିଗ୍ରୀ, ବୃତ୍ତି, ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କ୍ରେଡିଟ୍ ସମେତ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାଗତ ସଫଳତାର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ରେକର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ।

ଏହି ପରିଚୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ୟାରିୟରରେ ରହିଥାଏ, ଯାହା କେବଳ ଶିକ୍ଷାର ଏକ ସ୍ତରରୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ତରକୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହା ବାହାରେ ଏକ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାଏ, ଯେତେବେଳେ କି ସାରା ଜୀବନ ପୁନଃ-ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ଉନ୍ନତ ଦକ୍ଷତା ଦେଇ ଗତି କରାଏ ।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ବର୍ତ୍ତମାନ NeGD ଏବଂ ମାଇଁଗଭ୍ ସହଭାଗିତାରେ ପ୍ରତିଭାସମ୍ପନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ଏକ ଅର୍ଥପୂର୍ଣ୍ଣ ଲୋଗୋ ତିଆରି କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି ଯାହା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ସାରମର୍ମକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରେ ।

ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ନିୟମ ଓ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ପାଇଁ । (PDF: 152KB)

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧୀନରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି
1156
ସମୁଦାୟ
36
ଅନୁମୋଦିତ
1120
ସମୀକ୍ଷାଧୀନ
Reset