ହୋମ୍ | MyGov

ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି
ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି ଟୁଲ୍‌ସ
କଲର୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍
ଟେକ୍ସଟ୍ ସାଇଜ୍
ନାଭିଗେଶନ୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍

ପରିବର୍ତ୍ତନର 9 ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ବ୍ଲଗ୍ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି

ପରିବର୍ତ୍ତନର 9 ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ବ୍ଲଗ୍ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି
ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ:
May 23, 2023
ଶେଷ ତାରିଖ:
Jun 23, 2023
23:45 PM IST (GMT +5.30 Hrs)
ସବମିଶନ ବନ୍ଦ

ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସକ୍ରିୟ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗତ ୯ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ନାଗରିକ-କେନ୍ଦ୍ରୀତ ଶାସନ ଦିଗରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି ।

ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଗତିଶୀଳ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗତ ୯ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ନାଗରିକ-କେନ୍ଦ୍ରୀତ ଶାସନ ଦିଗରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି । ସମାଜ ଓ ଅର୍ଥନୀତିର ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିକାଶ ଘଟିଛି।
ପରିବର୍ତ୍ତନର 9 ବର୍ଷ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ମାଇଗଭ୍ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଘଟିଥିବା ବିକାଶ ବିଷୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଧାରଣା ସେୟାର କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରର ସୃଜନଶୀଳ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ପରିବର୍ତ୍ତନର 9 ବର୍ଷ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରୁଥିବା ଯେକୌଣସି ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ଏକ ବ୍ଲଗ୍ ଲେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ମନେ ରଖିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ:
1. ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବିଷୟବସ୍ତୁକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।
2. ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ଉଭୟ ଇଂରାଜୀ ଓ ହିନ୍ଦୀରେ ଏକାଧିକ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଦାଖଲ କରିପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବା ଭାଷା (ଇଂରାଜୀ କିମ୍ବା ହିନ୍ଦୀ) ନିର୍ବିଶେଷରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଚୟନ କରାଯିବ।

ସନ୍ତୁଷ୍ଟି:
ଉଭୟ ହିନ୍ଦୀ ଓ ଇଂରାଜୀ ଭାଷାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ 10 ଜଣ ଲେଖାଏଁ ପ୍ରତିୟୋଗୀଙ୍କୁ 5 ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାୟିବ

ଦାଖଲର ଶେଷ ତାରିଖ: ଜୁନ୍ 23 ତାରିଖ, 2023

ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଓ ନିୟମାବଳୀ ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ (PDF 128KB)

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧୀନରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି
547
ସମୁଦାୟ
0
ଅନୁମୋଦିତ
547
ସମୀକ୍ଷାଧୀନ
Reset