ହୋମ୍ | ମାଇଁଗଭ୍

ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି
ଆକ୍ସେସିବିଲିଟି ଟୁଲ୍‌ସ
କଲର୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍
ଟେକ୍ସଟ୍ ସାଇଜ୍
ନାଭିଗେଶନ୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ପାଇଁ ମୋ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶୀର୍ଷକ ଉପରେ ପ୍ରବନ୍ଧ ରଚନା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ପାଇଁ ମୋ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶୀର୍ଷକ ଉପରେ ପ୍ରବନ୍ଧ ରଚନା ପ୍ରତିଯୋଗିତା
ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ:
May 08, 2024
ଶେଷ ତାରିଖ :
Jun 10, 2024
23:45 PM IST (GMT +5.30 Hrs)

ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଧିକରଣ (NDMA) ମାଇଁଗଭ୍ ସହଭାଗିତାରେ ସମସ୍ତ ବୟସ ବର୍ଗର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ/ନାଗରିକଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରବନ୍ଧ ଲିଖନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି ...

ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଧିକରଣ (NDMA), ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଇଁଗଭ୍, ସହଭାଗିତାରେ ସମସ୍ତ ବୟସ ବର୍ଗର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ/ନାଗରିକଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରବନ୍ଧ ଲିଖନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି, ଏବଂ ନାଗରିକମାନେ କିପରି ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ସେମାନଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହର ବାରମ୍ବାରତା, ଅବଧି ଏବଂ ତୀବ୍ରତାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଏପରିକି ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷ ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା, ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଘଟଣା ଦେଖାଦେଇଛି। ଏହି ଅଭିଯାନର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ବିପଦ ହ୍ରାସ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା।

ନିଜର ସୃଜନଶୀଳତା ସହ ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଓ ଜ୍ଞାନକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରନ୍ତୁ। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଆଧାର କରି ପ୍ରବନ୍ଧଗୁଡ଼ିକୁ ବିଚାର କରାଯିବ। ପ୍ରବନ୍ଧଗୁଡ଼ିକ 1000 ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଏକ pdf ଫର୍ମାଟରେ ହେବା ଉଚିତ।

ଏହି ପ୍ରବନ୍ଧ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବିଷୟବସ୍ତୁ ହେଉଛି “My Preparedness for Heat Wave / ग्रीष्म लहर (लू) के लिए मेरी तैयारी”

ପରିତୋଷ
- 1ମ ପୁରସ୍କାର: 10000/- ଟଙ୍କା
- 2ୟ ପୁରସ୍କାର: 5000/- ଟଙ୍କା
- 3ୟ ପୁରସ୍କାର: 3000/- ଟଙ୍କା
- 3 ଜଣଙ୍କୁ 1000/- ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସାନ୍ତ୍ୱନାମୂଳକ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ନିୟମ ଓ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ପଢିବା ପାଇଁ (PDF: 33KB)

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧୀନରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି
3871
ସମୁଦାୟ
10
ଅନୁମୋଦିତ
3861
ସମୀକ୍ଷାଧୀନ
Reset